KOVA BURCUNDA YENİAY-11 ŞUBAT 2021

Güneş ve Ay aynı burçta, derece ve dakikada kavuşum gerçekleştirirse buna Yeniay deriz. Kova burcu denilince akla gelen en önemli kelimelerden biri özgürlüktür. Doğum haritamızda hangi eve düşmüşse özgürleşmemiz gereken hayat alanını da ifade eder. Üst akıl, teknolojik gelişmeler, aniden gelişen olaylar, uçuk kaçık fikirler Kova burcu temasıyla ilgilidir. Bu Yeniay’da ilişkilere, ortaklıklara ve evliliklere vurgu yapıyor. Yeniye yer açan fikirler, oluşumlar, ilişkiler ön plana çıkabilir.

Sorumluluklarımızı ele alırken; kolektifi, içinde bulunduğumuz arkadaş çevresini veya cemiyeti göz ardı etmemiz gerektiğine işaret ediyor. Kendimize biçtiğimiz değer ile toplumun bizi nasıl gördüğü ön plana çıkıyor.

Yeniaylar yeni başlangıçları ifade eder. Bu yeniay; sanatsal konular, hobiler, çocukları ilgilendiren konularda yenilikler ve yeni başlangıçlar yapmak için uygun bir zaman dilimini beraberinde getiriyor.

Koç ve Yükselen Koç

Bu Yeniayı arkadaş çevreniz, sosyal alanınız, kariyer getirileriniz ve geleceğinizi ilgilendiren konular alanında yaşıyorsunuz. Yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz, yeni sosyal çevrelere girebilir ve bu konuların getirdiği sorumlulukları hissedebilirsiniz. Arkadaş çevrenizden gelebilecek bir ilişki söz konusu olabilir. Değerleriniz, sahip olduğunuz şeyler ve kendi kazandığınız parasal konularla ilgili çatışmalar gündeminize oturabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni bir iş, yeni bir kariyer adımı atmak için güzel bir zaman dilimindesiniz. Kariyerle ilgili hedeflerinizi planlamanız gerekebilir. Alacağınız sorumlulukların altında ezilmemeye gayret gösterin. Kendinizle ve dış görünüşünüzle ilgili ani değişikliğe gitme isteğiniz içinizde uyanabilir. Fevri davranmaktan kaçının. Çalışma ortamınızdan gelebilecek yeni bir ilişki gündeminizi oluşturabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Eğitim, seyahatler, yükseköğrenim ve felsefi konular gündeminize gelebilir. Seyahatlerle ilgili kısıtlamalar ve engeller önünüze çıkabilir. Uzaklardan gelebilecek yeni bir aşk gündeminize gelebilir. Yeni gelecek olan aşkla ilgili çatışmalara ve gizli düşmanlıklara dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Borçlar, krediler, sigortalar, parasal harcamalar gündeminizde. Ruhsal konularla ve dönüşümle ilgilenmeniz için güzel bir zaman dilimi. Aile çevrenizin ikili ilişkilerinize karışmaması gereken bir durumdasınız. Arkadaş çevrenizin, ilişkilerinize veya fikirsel çatışmalarınıza olumsuz etkisi olabilir. Elde ettiğiniz parayı tüketmemeye gayret gösterin.

Aslan ve Yükselen Aslan

İkili ilişkiler ve evlilik ile ilgili yeni konular gündeminizde. Bu konuların getireceği sorumluluklara dikkat edin. Yakın çevrenizin bu konulara etkisi olabilir. Patronunuz, üstleriniz ve kariyer alanınızla ilgili çatışmalara dikkat etmelisiniz.

Başak ve Yükselen Başak

Günlük rutininiz, çalışma ortamınız, çalışma arkadaşlarınızla ilgili yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Çalışma ortamınızda oluşabilecek yeni bir aşk gündeminize gelebilir. Sağlık konularına ekstra dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Özellikle iş ile ilgili yapacağınız seyahatlerde riskler oluşabilir. Önleminizi almayı ihmal etmeyin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Dış görünüşünüze ekstra özen göstereceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Eski aşklarınız gündeminize gelebilir. Bu durumla ilgili yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. İkili ilişkilerinizin ekstra harcamalarınıza etkisi olabilir. Parasal harcamalarınıza dikkat edin. Yeni hobiler edinmek için güzel bir zaman dilimindesiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep

Ev, aile, yuva, yer değişikliği ve babayla ilgili yeni konular gündemde. Gizli kalmış, unutamadığınız eski ilişkilerinizin sizi ruhsal olarak etkilemesine izin vermeyin. Aile ortamında oluşabilecek durumların ikili ilişkilerinizle çatışması olabilir. Ruhsal konularla ilgilenmek ve bilinçaltı temizliği yapmak için güzel bir zaman dilimindesiniz.

Yay ve Yükselen Yay

Yakın çevre seyahatleri ve eğitimsel konular gündeminizi oluşturuyor. Arkadaş çevrenizin, yakın çevrenizde oluşacak bir ilişkiye etkisi olabilir. İletişimsel sıkıntılara dikkat edin. İş ortamınızda çatışmalar ve sözel saldırılar oluşabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni kazançlar, elde edeceğiniz parasal durumlar, sahip olduklarınız ve sahip olduğunuz değerler ile ilgili güzel başlangıçlar söz konusu olabilir. Aşk veya çocuklarla ilgili konularda çatışmalar yaşayabilirsiniz. Kariyerinizde yapacağınız yeni başlangıçlarda güzel paralar elde etme ihtimaliniz var.

Kova ve Yükselen Kova

Dış görünüşünüz, dışarıya yaydığınız enerji ve kendinizle ilgili yeni başlangıçlar yapmanız olası bir ihtimal. Uzaklardan gelebilecek bir aşk söz konusu olabilir. Kendinizi ifade etmekte biraz daha güçlük çekebilirsiniz. Daha yorgun veya depresif hissetme eğiliminiz var. Aile içi çatışmalardan ve iletişimsel sorunlardan sakınmaya özen gösterin.

Balık ve Yükselen Balık

Kendi içinizde yaşadığınız, kimsenin görüp bilmediği kapalı konular sizin gündeminizde. Ruhsal konular, bilinçaltı temizliği, deniz aşırı seyahatler yapabilirsiniz. Gizli düşmanlıklara dikkat edin. Eskilerde kalan ve unutamadığınız ilişkileriniz tekrar gündeme gelebilir. Takılı kaldığınız konulardan özgürleşmeniz için güzel bir zaman dilimi. Yakın çevreyle oluşabilecek çatışmalara ve iletişimsel sıkıntılara dikkat etmeniz gereken bir zaman dilimindesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir