Burçlara Göre Erkekler

Koç Erkeği

Cazibe bu burcun erkeğini anlatan en iyi kelimedir. Ani patlamaları onu zaman zaman çekilmez kılarken hırslı, cesur ve  sportif olması onu flörtöz kadınların gayet odak noktası haline getiriyor. Koç erkeği aceleci, inatçı, kafasına koyduğunu yapan, özgüveni yüksek, hırslı bir erkektir. Özellikle kendisine nazaran özgüveni düşük olan kadınların dikkatini çeker. Zodyağın ilk burcudur. Egosu her şeyden önce gelir. Hayatlarında ki en önemli unsur kendileridir. Mottosu: “ Önce ben, sonra yine ben.”dir. Onu daha yakından tanımanız için biraz egosunu okşamanız gerekir. “Tamam. Sen yaparsın, sen doğrusun” gibi cümleleri sık sık söylemeniz gerekebilir. Asla inatlaşmamanız gerekir. Zira inatlaşsanız bile kafalarına koyduklarını yapacaktırlar. Dürüst müdürler? Evet. Çünkü her alanda cesaret gösterebilecek yapıdadırlar. Gerçeklerden asla kaçmazlar. Korkmazlar mı? Korkarlar, ancak korkmalarına rağmen cesaret gösterirler. Bu da onları cesur kılar. Anı yaşarlar. Çapkındırlar. Alttan almayı başarabilirseniz keyifli bir ilişki sizi bekliyor olacaktır.

Boğa Erkeği

Madde dünyasına aşırı odaklı olmaları onları ilginçtir ki asla duygusuz yapmaz. Aksine daha ılımlı, yumuşak enerjiler sergilerler. Romantik midir? Evet. Lüks yerlere gitmeyi, güzel yemekler yemeği kısaca kendilerine güzel gelen her şeye sahip olmak isterler. Yönetici gezegenleri Venüs’tür. Venüs; ikili ilişkileri, aşkı ve parayı temsil eder. Para, maddiyat, dünyevi şeyler boğa burcunun odak noktasıdır. Zengin doğmasalar bile zengin ölecekleri söylenir. Toprak grubundandır. Dişil bir burçtur. Durağan olmaları, değişime direnç göstermeleri can sıkıcı noktaya varabilecek durumdadır. Evlenilecek erkek olarak nitelendirilirler. Zira bir erkekte aranabilecek bütün özelliklere mevcutturlar. Sahip olmak ister. Aidiyet duygusu arayan kadınlar için ideal erkektir. Mottosu : “ Ben güzele güzel demem, güzel benim olmayınca.”

İkizler Erkeği

İletişim yeteneği oldukça kuvvetlidir. Zeki ve beceriklidir. Ellerinden her iş gelebilir. Zira Merkür; iletişimin, zekanın simgesidir ve elleri kolları da yönetir. Gönlünüzü kazanır, sizi zekasıyla etkiler,  size şiirler yazar ama size şiir yazması bir başkasına da şiir yazmayacağı anlamı taşımıyor tabi ki de. Flörtözdür. Kendilerini bir arı zannedip, bir o çiçekten bir bu çiçeğe konabilirler. Eril bir burçtur. Hava grubundandır. Bağ kurmak sosyalleşmek bütün hava grubu burçlarında olduğu gibi İkizler burcu içinde oldukça gereklidir. Çok keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ancak dikkat edin sizi kandırmasın zira yalan en büyük handikabıdır.  Mottosu: “ Ne alakası var ya?”

Yengeç Erkeği

Su grubundandır ve dişil bir burçtur. Ay tarafından yönetilir. Ay duyguların, hislerin simgesidir. Ev, aile, yuva kavramları bu burç için önem arz etse bile yengeç erkeği ile olan ilişkiniz veya evliliğinizin kolay geçeceğini söylemek çokta kolay değildir. Açık iletişim yerine imaları kullanırlar. Aynı evin içinde uyumlu olabilseler dahi en ufak tartışmanızda küsüp kabuğuna çekilecektir. Hiç olmadık yerden ters mantık çalıştırabilirler. Aşırı duygusallık ve alınganlık gösterebilirler. Ateş ve hava grubu kadınları için sıkıntılı bir ilişki olurken, Su ve toprak grubu burçları için ideal bir ilişki olabilir. Evde vakit geçirmek, ailesiyle birlikte olmak bu burcun erkeğinin en keyif aldığı etkinliktir. Geçmişte yaşarlar, anılarda takılı kalırlar. Mottosu: “ Yuvamda huzur bulurum, huzur beni bulmasa da.”

Aslan Erkeği

Yanındayken vaktinizin aşırı keyifli geçeceğini söyleyebilirim. Hayatı sevmekle, sorumluluklarını yerine getirmeme gibi bir çizgide gidip gelirler. Çok büyük beklentilere girmeyin, ona emir vermeyin zira o bir kraldır ve emir almaktan hoşlanmaz. Ama sizi mutlu edecektir. Ateş grubundandır. Eril bir burçtur. Güneş tarafından yönetilir. Güneş; özgüvenin, üstün gücün ve egonun simgesidir. Dikkat çekmekten çok hoşlanırlar. Herkesin gözü onun üzerinde olsun isterler. Gurur ve kibirlerinden bazen burunlarının ucunu göremeyip tökezleyip düşerler. Tam bu noktada gururlarını incitmeden ellerinden tutup kaldırmanız gerekir. Popülerdirler. En azından yaşadıkları çevre için bile bunu söyleyebiliriz. Yinede aslan erkeği ile birlikteyseniz kraliçe olamasanız bile öyle hissetmenizi sağlayacaktır. Mottosu: “ Benim olduğum yerde, sen nesin ki!” ya da ” Önce ben, sonra sen.”

Başak Erkeği

Merkür tarafından yönetilirler. Toprak grubundandır. Dişil bir burçtur. Merkür; zeka ve iletişimi simgeler. Ayrıca Merkür elleri ve kolları da yönetir. Başak erkeğinin becerikliliği buradan gelir. Temiz, titiz ve hiciv konusunda ustadırlar. Hicivleri gıcıklık seviyesine ulaşabilir. Eleştireldirler. İnce eleyip sık dokurlar, detaylara takılıp zaman zaman hem kendilerine hem çevresindekilere bu hayatı dar getirebilirler. Çalışmak, hizmet etmek onlar için çok önemlidir. Detay gerektiren işlerde çalışabilir ve başarılı olabilirler. Bir kalpleri olduğuna bazen inanamayabilirsiniz. Sevdikleri zaman bile o eleştirel dillerine hakim olamayacaklardır. Mükemmel olana ulaşmak isterler. Evlenmek için aşırı seçici olabilirler. Zaten Başak burcunun adı Virgo’dur. Virgo, bakire demektir. Yaptıkları işi baştan savma, yarım yamalak bırakmazlar. Genel olarak sade ve arınmış bir hayat yaşamak isterler. Mottosu: “ Ben şizofreni değilim, siz pasaklısınız.”

Terazi Erkeği

Venüs yönetimindeki terazi erkeğinin romantik, estetik ve entelektüel bir karakteri vardır. Venüs; güzellik, güzel sanatlar ve sevginin simgesidir. Hava elementindendir. Eril bir burçtur, ancak eril enerjinin en naif halidir. Kendinden önce karşısındakini düşünür. Sanki herkese eşit olmak zorundaymışlar gibi hissedebilir. Güzel olan her şeye hayrandır. Güzel sanatlara ilgisi olabilir. Sanatsal faaliyetlerde bulunmak, iletişimde olmak, bağ kurmak, sosyal olmak öncelikli ihtiyaçları arasındadır. Mottosu: “Önce sen, sonra ben.”dir.

Akrep Erkeği

Mars ve Pluto tarafından yönetilirler. Mars; erkeksiliği, savaşçılığı, cazibeyi, cinselliği ifade ederken, Pluto; krizleri, dönüşümü, dibe vuruşları, güç ihtiyacını, saplantıları, anlatır. Samimiyetsizlikten ve yapmacıklıktan hoşlanmazlar.Kıskançtırlar. Krizleri kendilerine çekmekte üstlerine yoktur. Su grubu burcu olduğundan duygusaldır. Su dedik ama temiz, berrak suları kastetmedik. Karanlık, içine girildiğinde ürperten suları kastediyoruz. Duygularını çok kolay açığa çıkarmazlar. Derin düşünürler, gizlemek istedikleri şeyi sonuna kadar gizlerler. Cinsellik en büyük ihtiyacı ve handikabıdır. Canını sıkmamaya özen gösterin. Nefret ve intikam ateşiyle dolup taşarlar, kin tutarlar ve ne olursa olsun intikamlarını alacaklardır. Mottosu: “ Ya hep ya hiç.”

Yay Erkeği

“Bırakın beni, gelmeyin üstüme.” der. Özgürlüğüne aşırı düşkündür. Ve asla kısıtlanmak istemez. Felsefi ve geniş düşünür, sosyaldir. İnsanlarla rahat iletişim kurar. Gezmek, tozmak, yeni yerler keşfetmek ona göredir. Rahat gibi görünseler de esasında oldukça da gergindir. Ateş elementindendir. Eril bir burçtur. Yönetici gezegeni Jüpiter’dir. Jüpiter; bolluk, bereket ve şansın simgesidir. Ne olursa olsun şanslıdırlar. İkizler ve kova kadınıyla harika bir ilişki kurabilirler. Bazen alaycı ve abartıcı olabilirler. Mottosu:” Oraya da gitmiştim zaten.”

Oğlak erkeği

Toprak grubundandır. Dişil bir burç olarak nitelendirilir. Satürn tarafından yönetilir. Satürn; disiplini, sorumlulukları, sınırları, engelleri ifade eder. Ciddi bir mizaçları vardır. Patron olmak için dünyaya gelmişlerdir. İşini çok önemsediklerinden bazen sıkıcı görünebilirler. Kariyerlerinde nasıl yükseleceklerini çok iyi bilirler. Çünkü zaman yönetimini çok iyi yaparlar. Önce iş sonra aşk derler. Yönetici gezegenleri Satürn olduğu için kolay ve rahat akan bir hayat yaşama ihtimalleri biraz zordur. Kendi kendilerine sınır ve duvar örebilirler. İnsanlarla vakit geçirmek, insanlara duygularını, iç dünyasını açmak onlar için çok kolay olmayacaktır. Duygularını görmezden gelip önemsemeyebilirler. Mottosu:” Sizin ne yaptığınız beni ilgilendirmiyor, ne yapıyorsanız benden uzakta yapın.”

Kova erkeği

İnsancıldırlar. Rahat bir enerji yayarlar. Bu evrende her canlının yaşama hakkı olduğu fikrini sonuna kadar savunacaklardır. Özgürlüğüne aşırı düşkündür, kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Mantıklı ve zeki insanlardır. İletişim yetenekleri çok güçlüdür. Olayların kimse tarafından görmediği taraflarını görebilirler. Gelecekte yaşarlar. Birincil yöneticisi Satürn, ikincil yöneticisi Uranüs’tür. Satürn; disiplini,sorumlulukları,engelleri ifade eder.  Uranüs ise ani değişimin simgesidir. Uçuk kaçık biraz da deli olabilirler. Hava grubundandır ve eril bir burçtur. Karşı cinste baktıkları ilk özellik zekadır. Zeki ve iletişim yeteneği yüksek bir kadınsanız, kova erkeğinin gözünden kaçmayacaksınız demektir. Mottosu:” Bak harika bir fikrim var.”

Balık Erkeği

Su grubundandır, dişil burçtur. Birincil yöneticisi Jüpiter, ikincil yöneticisi ise Neptün’dür. Jüpiter; bolluk, bereket ve şansın simgesidir. Neptün ise hayaller gezegenidir. Bulanık suları ifade eden balık burcu erkeği duygusal bir kazanovadır. Elinizde tutmakta zorlanabilirsiniz. Rahat akan ve ilerleyen bir hayat planına sahip olabilirler. Romantiklikte üstlerine yoktur, spritüel yönleri gelişmiştir.  Karşısındaki kişiyi aşırı idealize edip gerçekleri görmezden gelebilirler. Hayal alemine dalıp gitmemeleri için zaman zaman onu çimdiklemeniz gerekebilir. Çok zor işlerde değil, daha kolay elde edebileceklerini işlere ve durumlara yönelebilirler ya da hayat onları “daha kolay”a itebilir. Zodyağın son burcudur. Mottosu: ”Önce sen, sonra yine sen.”