BURÇLARIN GENEL ÖZELLİKLERİ

KOÇ BURCU

Element: Ateş

Nitelik: Öncü

Zodyağın ilk burcudur. Mars tarafından yönetilirler. Mars; cazibe, savaşçılık, cinsellik gibi temaları ifade eder. Girişken, gözü kara, cesur olurlar. Ego onları anlatan kelimedir. Bencillik en büyük handikaplarıdır. İnatçıdırlar. Koç kadınları yüz güzelliğine sahip olurken, koç erkekleri Mars’ın etkisinden dolayı aşırı cazibeli ve seksi olurlar. Erkeği de kadını da aşırı özgüvenli olur. Her şeyi göze alabilecek yapıdadırlar. Sözlerinde direktlik vardır. Lafı eveleyip gevelemeyi sevmezler. Bazen “kavga olsa da atlasak” gibi bir enerji yaydıklarını hissedersiniz.

Zıt Burcu: Terazi

Anlaştıkları Burçlar: Aslan, Yay, İkizler, Kova, Terazi

Anlaşamadıkları Burçlar: Yengeç, Akrep, Oğlak

BOĞA BURCU

Element: Toprak

Nitelik: Sabit

Zodyağın ikinci burcudur. Venüs tarafından yönetilir. Venüs; aşk, güzellik, para, güzel sanatları ifade eder. Durağandırlar. Monotonluklarının dışına çıkmakta zorlanırlar. Değişkenlikten hoşlanmazlar. Midelerine düşkündürler. Güzel olana hayrandırlar. Parasının kıymetini bilir. Ancak parasını çok beğendiği lüks şeylere harcamaktan çekinmezler. Bu dünyadan zengin olarak göçme ihtimalleri çok muhtemeldir. Ters düşmediğiniz zamanlar gayette yumuşak huylu olabilirler. Fakat yine de istedikleri şeyin olması için inatlarını kullanacaklardır. İnatçıdırlar. Sahiplenici davranırlar. Boğa erkekleri “evlenilecek erkek” olarak nitelendirilebilirler. Ses tonları güzeldir, konuşmaları naiftir.

Zıt Burcu: Akrep

Anlaştıkları Burçlar: Yengeç, Akrep, Balık, Boğa, Oğlak, Başak

Anlaşamadıkları Burçlar: İkizler, Yay, Kova, Aslan, Terazi

İKİZLER BURCU

Element: Hava

Nitelik: Değişken

Zodyağın 3. Burcudur. Merkür tarafından yönetilirler. Merkür; zeka ve iletişim gezegenidir. Pratik zekaları çok yüksektir. Değişim severler. Ellerinden her iş gelir ama çok çabuk sıkılırlar. Bütün hava gurubu burçları gibi iletişim kurma ihtiyaçları çok yüksektir. Kendi zihinlerini rahatlatmanın yollarını bulmak zorundadırlar. Bu yüzden dedikoducu veya yalancı olarak nitelendirilirler. Yüzeysel düşünürler, çabuk fikir değiştirirler. Bir anları bir anlarına tutmayabilir. Yanlarında çok eğlendiğinizi hissedebilirsiniz.

Zıt Burcu: Yay

Anlaştıkları Burçlar: Yay, Terazi, Kova, İkizler, Koç, Aslan

Anlaşamadıkları Burçlar: Boğa, Oğlak, Akrep

YENGEÇ BURCU

Element: Su

Nitelik: Öncü

Zodyağın 4.burcudur. Ay tarafından yönetilir. Ay; duyguların, hislerin temsilcisidir. Aile, yuva, ev kavramları onlar için çok önemlidir. Aidiyet duyguları çok yüksektir. Ait olmak isterler; bir yere, bir kişiye, bir kökene ait olmak isterler. Hisleri kuvvetlidir. Ben bunu daha önce hissetmiştim dedikleri çok olay yaşarlar. Yengeç kadınları için “anne olmak” ayrı bir önem arz ederken yengeç erkekleri “anne kuzusu” olarak tanımlayabiliriz. Yemek yemeyi ve yemek yapmayı severler. Ev işlerinde maharetlidirler. Evde vakit geçirmekten çok keyif alırlar. Zaman yönetimlerini iyi yapamayabilirler. Sürekli bir dağınıklık içinde olabilirler. Geçmişte takılı kalırlar, anılarda yaşarlar. Hafızaları kuvvetlidir. Çünkü zihinleri geçmiş odaklı çalışır. Ters mantık kurabilirler. “Acaba ne demek istedi?”diye düşündükleri çok olur. En ufak şeyi kendi zihinlerinde büyütebilirler. Dikkat çekmekten veya odak noktası haline gelmekten pek hoşlanmazlar. Yengeç kadınları kilo problemlerine dikkat etmelidirler. Kilo almaya meyilli olurlar. Şefkatli ve merhametlidirler. Özgürlüğüne düşkün ve havai burçlarla çok rahat bir birliktelik kuramazlar.

Zıt Burcu: Oğlak

Anlaştıkları Burçlar: Boğa, Başak, Oğlak, Akrep, Yengeç, Balık, Aslan

Anlaşamadıkları Burçlar: Koç, Yay, Kova

ASLAN BURCU

Element: Ateş

Nitelik: Sabit

Zodyağın 5.burcudur. Güneş tarafından yönetilir. Güneş; egonun, üstün gücün, özgüvenin simgesidir. Zoru başarabilme potansiyeline sahiptir. Dikkat çekmekten hoşlanırlar. Bir ortama girdiği zaman bütün gözler ona baksın ister. Sahnede olmak ve ışıldamak isterler. İddialı olmaktan çekinmezler. Lükse düşkündürler. Şaşalı ve lüks şeyleri hayatlarında isterler. Aynı zamanda cömerttirler. Çünkü vermeden alamayacağını o da bilir. Yaşam enerjileri çok yüksektir, hayattan keyif alırlar. Aslan burçlarının yanında vakit geçirmek oldukça keyiflidir. Hareketlidirler, kolay iletişim kurarlar. Ancak egoları zaman zaman can sıkıcı olabilir. Gururlu ve kibirlidirler. Kibirleri bazen gururlarının önüne geçebilir.

Zıt Burcu: Kova

Anlaştıkları Burçlar: Koç, Aslan, Yay, İkizler, Kova, Terazi, Yengeç

Anlaşamadıkları Burçlar: Akrep, Balık, Oğlak, Boğa, Başak

BAŞAK BURCU

Element: Toprak

Nitelik: Değişken

Zodyağın 6. Burcudur. Merkür tarafından yönetilir. Merkür zeka ve iletişimi simgeler. Detaycı, ayrıntıcı, ince eleyip sık dokuyan bir yapıları vardır. Eleştireldirler. Kendilerini rahatsız eden ya da onlara göre yanlış görünen durumları çekinmeden söylerler. Gerçekçidirler. Duygularına kapılıp gitmezler. Steril olmak ve arınmak çok önemlidir. En titiz burçtur. Sade bir hayat yaşamayı tercih ederler. Çalışmak, iş hayatında olmak isterler. İş hayatında olmasalar bile günlük rutinlerinde “hizmet etme” enerjisi içindedirler.  Detay gerektiren işlerde gayet başarılı olabilirler. Mükemmele ulaşmak isterler. Evlenmeleri biraz zor olur. Kendilerine layık gördükleri “ mükemmel eşi” bulmak onlar için kolay değildir.

Zıt Burcu: Balık

Anlaştığı Burçlar: Başak, Oğlak, Boğa, Yengeç, Akrep, Balık

Anlaşamadıkları Burçlar: Yay, İkizler, Terazi, Kova, Koç, Aslan

TERAZİ BURCU

Element: Hava

Nitelik: Öncü

Zodyağın 7.burcudur. Venüs tarafından yönetilir.  Venüs; aşk ve parayı temsil eder. Terazi burcu insanlar naif, kibar, ince bir ruha sahiptir. Önce karşı tarafı düşünürler. Tartışmalardan, kavgalardan, laf dalaşmalarından hoşlanmazlar. Saldırgan bir tutum sergilemezler. Her şeyde orta noktayı yakalamak isterler. Güzele, güzel olan şeylere hayrandırlar. Para yönetimini iyi yaparlar. Terazi kadınları çok güzeldir. Terazi erkekleri centilmen olurlar. Güzel sanatlarda başarılı olma ihtimalleri vardır zira estetik bir bakış açısına sahiptirler. Bütün hava grubu burçları gibi bağ kurma ve iletişim içinde olma ihtiyaçları çok yüksektir. Gereksiz yere kıskançlık yapmazlar.

Zıt Burcu: Koç

Anlaştıkları Burçlar: Koç, Yay, Kova, İkizler, Aslan

Anlaşamadıkları Burçlar: Oğlak, Balık, Boğa, Başak

AKREP BURCU

Element: Su

Nitelik: Sabit

Zodyağın 8.burcudur. Mars ve Plüton tarafından yönetilir. Mars; sıcak savaş, cazibe, cinsellik gibi kavramları niteler. Plüton; soğuk savaş, dönüşüm, krizler, dibe vuruşlar, yıkımlar, sezgisel güç, güç ve güçlü olma durumu, mafya gibi ifadeleri niteler. Plüton, Marsın üst oktavıdır. Güneş burcu akrep olan kişiler veya doğum haritasında akrep burcuna- Plüton’a vurgu olan kişiler, güçlü ve gücü seven kişilerdir. Krizler ve dibe vuruşlar yaşayıp bunları aşarak güç kazanırlar. Sezgileri kuvvetli kişilerdir. Bir şeyi hissetmişlerse doğru olma ihtimali çok yüksektir. Gizlemek istediklerini çok iyi gizlerler. Duygusaldırlar, ama bunu belli etmezler. Derin düşünürler. İz sürme, olayların ayrı taraflarını görme yetenekleri gelişmiştir. Akrep insanını kızdırmamakta fayda vardır. Zira canları yanarsa, intikamlarını mutlaka alırlar. Kin tutarlar, unutmazlar. Samimidirler. Samimiyetsizlikten hoşlanmazlar. Cinsellik en büyük handikabıdır, çok önem verirler. Başkalarının kaynaklarını kullanmak ve harcama konuları hayatlarının gündeminde olucaktır.

Zıt Burcu: Boğa

Anlaştıkları Burçlar: Yengeç, Balık, Boğa, Başak, Oğlak

Anlaşamadıkları Burçlar: Koç, Yay, İkizler, Terazi, Kova, Aslan

YAY BURCU

Element: Ateş

Nitelik: Değişken

Zodyağın 9.burcudur.  Jüpiter tarafından yönetilir. Jüpiter; bolluk, bereket, kısmet ve şansın simgesidir. Şanslıdırlar. Yeni yerler gezip, görmek, keşfetmeye çok açıktırlar. Geniş ve felsefi düşünürler. Din, felsefe, siyaset gibi konularla ilgilenebilirler. Rahat ve umursamaz görünseler bile oldukça gergindirler. Özgürlüklerine düşkündürler. Aşırı özgüvenlidirler. Bu yüzden yalana başvurmaları gerekmez. Saf düşünürler, karşı tarafta kötülük aramazlar. İyimserdirler ve pozitiftirler. Burçlar kuşağının Polyanna’sıdırlar. Bazen kaprisli, taşkın ve patavatsız olabilirler. İstedikleri şeyleri ölçüp-tartmadan karşılarındaki insana söylerler. Kısmetleri açıktır. Çünkü zaten pozitif düşünürler ve hiç ummadıkları yerlerden bolluk, bereket onlara akar.

Zıt Burcu: İkizler

Anlaştıkları Burçlar: Koç, Aslan, Yay, İkizler, Terazi, Kova

Anlaşamadıkları Burçlar: Akrep, Boğa, Yengeç, Başak, Oğlak

OĞLAK BURCU

Element: Toprak

Nitelik: Öncü

Zodyağın 10.burcudur. Satürn tarafından yönetilir. Satürn; disiplin, sınırlar, engeller, sorumluluk, zaman gibi kavramları ifade eder. Ciddi bir mizaçları vardır. Zaman zaman somurtabilirler. Soğukturlar, çok sıcakkanlı oldukları söylenemez. İnsanlara kendilerini ve kalplerini açmak onlar için kolay değildir. Çok hareketli oldukları söylenemez. Zaman yönetimini çok iyi yaparlar. Başarı onlara gelir. Çalışkandırlar. İş hayatı onlar için çok önemlidir. Doğru yerde doğru zamanda bulunurlar. İnsanların ne yaptıklarıyla pek ilgilenmezler. Kendi işlerine ve hayatlarına odaklıdırlar. İnatçıdırlar. Başladıkları işin devamını mutlaka getirirler. Ayakları yere sağlam basmayan projelerden uzak dururlar. Boş konuşan insanlardan hoşlanmazlar, kanıt isterler.

Zıt Burcu: Yengeç

Anlaştıkları Burçlar: Boğa, Oğlak, Başak, Yengeç, Akrep, Balık

Anlaşamadıkları Burçlar: Kova, Yay, Koç, Aslan, İkizler, Terazi

KOVA BURCU

Element: Hava

Nitelik: Sabit

Zodyağın 11.burcudur. Satürn ve Uranüs tarafından yönetilir. Satürn; disiplinin, engellerin, sorumlulukların, sınırların simgesidir. Uranüs; ani değişimlerin simgesidir. Özgürlüklerine aşırı düşkündürler. Muhalefet olma enerjileri çok yüksektir. Çünkü kendini “kral” ilan eden Aslan burcunun karşısına yerleşmiştir. Deli dolu, uçuk kaçık insanlardır. Zekidirler. Mantıkları ağır basar. İletişim kurmaları kolaydır. Mucitler, dehalar bu burçtan çıkar. Gelecekte yaşarlar. Geleceğe dair umutları, hayalleri fazladır. Elektrik-elektronikle ilgili işlerde başarılı olabilirler. Mühendislik mesleği için biçilmiş kaftandırlar. İnsancıldırlar. Sosyal sorumluluk projelerinde, grup çalışmalarında yer alabilirler.

Zıt Burcu: Aslan

Anlaştıkları Burçlar: Koç, Yay, Aslan, Kova, İkizler, Terazi

Anlaşamadıkları Burçlar: Boğa, Başak, Akrep, Balık, Yengeç, Oğlak

BALIK BURCU

Element: Su

Nitelik: Değişken

Zodyağın 12.  yani son burcudur. Jüpiter ve Neptün tarafından yönetilirler. Jüpiter; bolluk, bereket ve şansın simgesidir. Neptün; hayallerin simgesidir. Benlik ve ego duyguları çok düşüktür. Kendilerinden önce herkesi düşünürler. Hayallerde yaşayabilirler. Sanatsal konularda başarılıdırlar. Aşırı duygusaldırlar. Duygu alemlerinden çıkıp, gerçekçi olmaları ve mantığa dayalı karar vermeleri zordur. Melankolik olabilirler. Sevdikleri insanları aşırı idealize edip, kurban psikolojisine girebilirler. Şansları ve kısmetleri açıktır, nihayetinde Jüpiter tarafından yönetilirler. Dağınık veya pasaklı olabilirler. Yumuşak huyludurlar, ılımlı bir enerji yayarlar.

Zıt Burcu: Başak

Anlaştıkları Burçlar: Yengeç, Akrep, Balık, Boğa, Başak, Oğlak

Anlaşamadıkları Burçlar:  Koç, Aslan, Kova, İkizler, Terazi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir